Walizki- twarde czy miękkie?

Walizki- twarde czy miękkie?

Niegdyś z trudem targaliśmy wypchane po brzegi, miękkie torby, które ciężko było utrzymać w ręku lub gdziekolwiek przenieść. Szczególnie, jeśli elegancko ubrani zmuszeni byliśmy podróżować gdzieś z taką sportową torbą, albo upakować do niej starannie uprasowane koszule, by ich nie pognieść. Były to przedsięwzięcia nie do zorganizowania. Jakim wybawieniem okazały się walizki, bez których dziś już nie wyobrażamy sobie jakiegokolwiek podróżowania. Wygodna, nieduża walizka to dziś przedmiot niemalże obowiązkowy. Jednocześnie pojawiło się także wielu producentów najróżniejszych walizek i walizeczek. Jak wybrać tą odpowiednią?

Oczywiście, każda walizka powinna być wyposażona w mocne kółka i wyciąganą, długą rączkę, ułatwiającą ulokowanie bagażu w środkach transportu- to elementy obowiązkowe. Są różne formy bagażu bez kółek, ale nie warto się męczyć dźwigając taki ekwipunek, szczególnie w przypadku kobiet. Poza tym, mamy do wyboru walizki miękkie oraz twarde, czyli takie wykonane z twardego tworzywa lub miękkiego materiału, przypominającego zwykłą torbę podróżną, tylko na kółkach.

Jaka będzie właściwa?

To w dużej mierze zależy od wybranego przez nas środka transportu. Walizka twarda świetnie sprawdzi się podczas lotu samolotem. Jest idealna jako bagaż na eleganckie rzeczy, które czasem musimy szybko włożyć bez dodatkowego prasowania. Prezentuje się również bardzo szykownie i stosownie. Walizki miękkie są dobre na wszelakie wojaże o mniej formalnym charakterze, np. pociągiem czy samochodem.

Jeśli wybieramy walizkę do samolotu pamiętajmy, że może ona (bez dodatkowych opłat) ważyć 20 kilogramów (maksymalnie 32 kg), zaś jej maksymalne rozmiary to 1,715 m x 1,499 m x 1,194 m.

Opublikowany 2015-04-09 Home, Wskazówki dla podróżnych 0 2978

Zostaw komentarzNapisz odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby napisać komentarz.

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów