Walizki na kółkach

Walizki na kółkach

W dzisiejszych czasach mało kto korzysta z tradycyjnych walizek wyposażonych wyłącznie w rączkę do noszenia. Obecnie absolutnym standardem są walizki na kółkach z wyciąganą teleskopową rączką, która ułatwia ciągnięcie walizki. Nie oznacza to jednak, że kółka przestały być kryterium wyboru przy podejmowaniu decyzji o zakupie walizki.

Po pierwsze walizki mogą być wyposażone w dwa lub cztery kółka. Zaletą walizek czterokółkowych jest możliwość ich łatwego przesuwania w poziomie bez konieczności pochylenia walizki pod kątem. Walizki na dwóch kółkach wyposażone są z kolei w dwie wygodne nóżki, które ułatwiają stabilne postawienie walizki.

Drugim kryterium jest wielkość kółek. Generalnie im większe kółka w walizkach tym wygodniejsze jest jej prowadzenie, zwłaszcza po nierównym terenie, np płytach chodnikowych.

Wreszczcie trzecim kryterium jest "obrotowość" kółek. W przypadku niektórych walizek kółka są obrotowe. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, która ułatwia szybką zmianę kierunku ciągnięcia walizki.

Dla niektórych istotny jest także materiał z którego wykonane są kółka w walizkach. Jest to zwykle albo plastik albo kauczuk. Walizki na kółkach kauczukowych są zwykle cichsze. Jednak kółka nie są wtedy idealnie dopasowane kolorystycznie do pozostałych elementów walizki.

Opublikowany 2015-05-06 Home, Wskazówki dla podróżnych 0 6934

Zostaw komentarzNapisz odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby napisać komentarz.

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów