Wybieramy walizkę podróżną dla dziecka

Wybieramy walizkę podróżną dla dziecka

Podróżując z dzieckiem, bardzo istotną kwestią staje się właściwy dobór podróżnych akcesoriów. W co i jak spakować dziecko, jeśli musimy np. lecieć samolotem lub jechać pociągiem? Często bywa tak, że dziecko, widząc podróżujących rodziców, też chce mieć taką samą walizkę, jak mama czy tata- na kółeczkach, z długą, wyciąganą rączką. Jest to jednocześnie bardzo wygodna opcja- dziecko dzięki temu może samo mieć przy sobie swój mały bagaż, a rodzice nie muszą dźwigać dodatkowej torby w ręku.

Oczywiście, dziecięca walizka jest niedużych rozmiarów, ale wystarcza na zabranie ze sobą podstawowych rzeczy- resztę możemy zapakować do własnej. Często taka mała walizka może stanowić rodzaj bagażu podręcznego, wówczas musimy zwrócić baczną uwagę na rozmiar, bowiem musi się ona zmieścić do luku bagażowego, wyznaczonego nad fotelami pasażerskimi. Mała walizka, będąca jednocześnie bagażem podręcznym, musi mieć taką długość, szerokość i głębokość, by ich suma nie przekraczała 115 cm. Jeśli dziecięca walizka nie będzie stanowić bagażu podręcznego w samolocie, warto ją dobrze przymocować do naszej walizki, by się nie zagubiła.

Dziecięca walizka powinna być także pojemna, z wieloma praktycznymi schowkami, zabezpieczonymi dobrymi zapięciami. Często mamy też do wyboru ciekawe zestawy, np. walizka z plecakiem, co jest także bardzo wygodne i jednocześnie praktyczne- pozwala na lepsze rozłożenie ciężaru. Producenci walizek dla małych podróżników dbają także o to, by byłe one kolorowe i spełniały wszelkie wymagania wizualne dzieci. Dzięki temu też takiej walizki nie stracimy tak łatwo z oczu- wystarczy zapamiętać, jaki kolor i ulubiony bohater widnieje na niej.

Opublikowany 2015-04-10 Home, Wskazówki dla podróżnych 0 4327

Zostaw komentarzNapisz odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby napisać komentarz.

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów